Kodlama sektöründe sürdürülebi̇li̇rli̇k hakkinda konuşalim

Sürdürülebilirlik ve paketleme

Ambalaj sektörü, dünya çapında en çok atık üreten sektörlerden biridir ve bu atıkların çevresel etkileri konusunda artan endişeler, daha sürdürülebilir ambalaj çözümlerine olan talebin artmasına neden olmuştur. Bu makalede, ambalaj sektörünün sürdürülebilirlik açısından karşılaştığı zorlukları ve fırsatları değerlendireceğiz.

Ambalaj sektöründe sürdürülebilirlik açısından karşılaşılan zorluklar

Ambalaj sektöründe sürdürülebilirlik açısından karşılaştığı en büyük zorluklardan biri ürettiği atık miktarıdır. Ambalaj, birçok ülkede kentsel katı atıkların büyük bir bölümünü oluşturmaktadır ayrıca malzemelerin ve üretim süreçlerinin karmaşık olması nedeniyle geri dönüştürülmesi genellikle zordur.

 

Bir diğer önemli problem ise e-ticaretin ve eve teslimatın yükselişi nedeniyle artan ambalaj talebidir. Online alışveriş yapanların sayısı arttıkça, ürünlerin taşınması için gereken ambalaj miktarı da artmakta, bu da ortaya çıkan atık miktarını artırmaktadır.

Ambalaj sektöründe sürdürebilirlik için sunulan fırsatlar

Tüm zorluklara rağmen ambalaj sektörünün daha sürdürülebilir hale gelmesi için pek çok fırsat bulunmaktadır. Bu fırsatların başında malzemede inovasyon gelmektedir. Kağıt, karton, cam ve biyoplastikler gibi sürdürülebilir ambalaj malzemeleri, geri dönüştürülebilme veya biyolojik olarak parçalanabilme özellikleri nedeniyle popülerlik kazanmaktadır. Buna ek olarak, geri dönüşüm teknolojisindeki ilerlemeler, çok katmanlı plastikler gibi daha önce geri dönüştürülmesi çok zor veya maliyetli olduğu düşünülen malzemelerin geri dönüştürülmesini mümkün kılmaktadır..

 

United Barcode Systems gibi etiketleme, kodlama ve markalama sektöründe faaliyet gösteren şirketler sundukları katkılarla fark yaratabilirler:

 

UBS'nin bu sorunu çözme yöntemlerinden biri, çeşitli gözenekli yüzeylerde ve alt tabakalarda kullanılabilen ve aynı zamanda bunların geri dönüştürülebilirliğini şart koşmayan daha sürdürülebilir bir yağ bazlı mürekkep geliştirmek için çalışarak mürekkep malzemelerinde yenilik yapmaktır.

tinta-ubs-ecofriendly

Dünyanın etiketleme konusuna daha fazla odaklanması, biyolojik olarak parçalanabilir ve çözünebilir etiketler gibi daha sürdürülebilir etiketlerin kullanımını teşvik ederek üretilen atık miktarının azaltılmasına yardımcı olacaktır.

 

 

 

Kurumsal Sosyal Sorumluluğumuz hakkında daha fazla bilgi edinin

UBS SÜRDÜRÜLEBILIR UZLAŞMA

 

 

Şirketimizde sürdürülebilirliği nasıl geliştirebiliriz?

APLINKHRX-YENİLENEBİLİR-ENERJİ-KAYNAKLARI-KULLANILARAK-ÜRETİLDİ

Şimdiye kadar, kodlama firmalarından gelse bile doğrudan müşterilerimize bağlı olan girişimlerden bahsettik. Şayet o mürekkep veya etiketler satın alınmazsa, sürdürülebilirlik çarkı dönmeye başlamaz. Sürdürülebilirliği proaktif bir şekilde bir adım öteye taşımak için, bunu yapmalıyız:


  1. Blue Minds örneğinde olduğu gibi, hem kendi kültürümüz hem de diğer kültürler üzerindedoğrudan etkisi olan girişimleri teşvik etmek.

  2. ○ Yenilenebilir enerjilerin kullanımı ve üretim süreçlerimizin optimizasyonu yoluyla karbon ayak izimizi azaltmak için daha sürdürülebilir üretim uygulamalarını benimsemek, malzeme israfını azaltmak için eklemeli üretime geçmek.

  3. ○Ortaklarımızı, müşterilerimizi ve tedarikçilerimizi bu konuda teşvik etmek, yönlendirmek ve bilinçlendirmek.

Bu yüzden Blue Minds ile değişimin öncüsü olun ve üreticilerin çözümlerine değer katın.

 

 

 

Üretim hattınızda sürdürülebilir kodlama ekipmanına sahip olmak ister misiniz?

İLETİŞİME GEÇİN!

 

 

  • PAYLAŞ:

İLGİLİ

EKOETİKETLER NEDİR VE ÜRÜNLERİME NASIL DAHİL EDERİM?

UBS, sana ekolojik etiketleme nedir, mevcut ecoetiket türleri nelerdir ve bunları ürününe, ambalajına veya paketlemene nasıl uygularsın, bunları açıklıyor.

Ahşap palet markalama neden önemlidir?

UBS size bunu en kolay, en hızlı ve en ekonomik şekilde nasıl yapacağınızı açıklıyor.

Newsletter

UNITED BARCODE SYSTEMS, S.L. as the data controller will process your data for the purpose of replying to your query or request. You may access, rectify and erase your data, and also exercise other rights by consulting the additional detailed information on data protection in our Gizlilik politikası.