Sterilize edilmiş ürünler için kodlama çözümleri

Şu an içinde olduğumuz pandemi süresince, alınan tedbirler ekstrem düzeylerde olmalı ve tüketici ürünleri de buna dahil olmalıdır. Gıda, ilaç veya sağlık olsun, insan tüketimine yönelik herhangi bir ürünün sterilizasyonu hayati önem taşımaktadır.

 

Bunlar ticari ürün olduklarından, tedarik zinciri boyunca doğru tanımlama ve izlenebilirliklerini garanti etmek için kodlama ve markalamaya ilişkin düzenlemelere de uymalıdır. Bu nedenle en uygun kodlama sistemini seçmek çok önemlidir. UV LED teknolojisi maksimum güvenilirlik sağlayan bir teknolojiye sahiptir.

 

UVLED_Technology

Sterilizasyon veya otoklavlama süreci nedir?

Sterilizasyon veya otoklavlama işlemlerinde ürünler çok yüksek sıcaklıklara maruz bırakılarak sağlığımıza zararlı virüsler, bakteriler ve sporlar dahil her türlü mikroorganizma ortadan kaldırılır. Bu nedenle, bu ürünlere yapılan markalamalar aşırı koşullara karşı dayanıklı olmalıdır.

 

 Codificación_Instrumentos_Odontológicos_dentista

 

Otoklav, güzellik salonunda veya dövme stüdyosunda kullanılan aletlerden, diş ve cerrahi aletlere kadar değişebilen, vücutla temas etmesi amaçlanan aletleri sterilize etmek için tasarlanmış bir cihazdır. Tıbbi, veterinerlik, ilaç ve kozmetik sektörleri için sterilizasyon, tek kullanımlık olmayan aletleri etkileyen temel bir uygulamadır.

 

 

Çeşitli malzemelerden (metal, cam, plastik) yapılmış konserve kapları ve yapı sektöründe kullanılan ahşap gibi belirli endüstriyel ürünlerde otoklavlama yapıldığı gibi gıda ürünlerinde de otoklavlama yapılır.

poroso_latas_tomate

 

Otoklav endüstriyel bir reaksiyon, pişirme veya buhar sterilizasyonu gerçekleştirir. Yüksek basınç suyun 100°C aşmasına izin verir. Isı ve buharın ortak hareketi mikroorganizmaları yok eder.

 

Sterilizasyona tabi tutulan ürünler üzerinde UV LED kodlama

Sterilizasyon sürecinden geçmesi gereken ürünlerin kodlanması ve markalanması, üreticiler için zorluk teşkil etmektedir. Üreticiler, yapılan markalamanın sıcaklık, basınç ve nem koşullarına dayanıklı olmasını sağlamalıdır.

 

Bu tür projelerde en uygun kodlama yöntemi, UV LED bazlı mürekkebinin her tür yüzey üzerinde anında sabitlenmesini sağlayan ve temiz teknoloji sunan UV LED'dir.

 

UBS olarak, dondurma ve otoklavlama işlemleri için stabilize edilmiş, düşük migrasyonlu UV LED mürekkebi geliştirdik. Birincil ürün üzeri kodlama için geliştirilen TJX Serisi makinelerimizden maksimum verim elde etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

 

Aplicacion_LAMP_UVLED

 

UV LED mürekkep ile kodlamanın avantajları – Anında kürleme teknolojisi

UV LED mürekkep ile kodlama, diğer markalama teknolojilerine göre sayısız avantaj sağlamaktadır. Bunların arasında:

 • Her türlü yüzey üzerinde anında sabitlenmektedir. Cam, plastik, baskılı materyaller, kağıt, karton, ahşap veya metal gibi gözenekli ve gözeneksiz yüzeylerde en iyi sonuç alınması sağlar. Farmasötik endüstrisinde çok yaygın olan ve sterilizasyona tabi tutulması gereken ampuller ve flakonlar gibi tek dozluk cam kaplar, UV LED teknolojisiyle kodlanabilmektedir.

 • Üretkenlik. Bekleme zamanını ve ekstra yapıştırma işlemlerini ortadan kaldırarak anında kürleme yapar, bu da üretkenliği artırır ve kodlanan bilgilerinin optimum kalitede olmasını garanti eder.

 • Tasarruf. UV LED sistemleri çok uzun ömürlü oldukları için minimum bakım maliyetinin yanı sıra çok az enerji tüketmektedirler.

 • Çok yönlülük ve özelleştirme. TJX UV LED kodlama ekipmanları herhangi bir üretim hattına uyum sağlar. UBS olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama konusunda uzmanız.

 • Sürdürülebilirlik. UV LED kürleme sistemi, ozon veya uçucu organik bileşenler (VOC) oluşturmaz ve odor üretmez. Çevreye karşı duyarlı ve operatör sağlığı için güvenlidir.

 

 

 

 

UV LED kürleme sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz? 

Bu bölümü ziyaret edin

 

 

 

Her türlü yüzey üzerine UBS UV LED Kürleme Sistemi

UBS olarak UV LED kodlama ekipmanlarımızı sürekli olarak geliştirmek, pazar taleplerine ve müşterilerin ihtiyaçlarına uyarlamak için çalışıyoruz.

 • UV LED anında kürleme sistemleri, On-Board Security System (OBSS) ile donatılmıştır ve operatöleri ani parlamalardan korur.

 • Kürleme gücünü değişken hızlara uyarlayabilen darbe modülasyonlu PWM teknolojisi geliştirdik. Bu şekilde, üretim hattının beklenmedik bir şekilde durması durumunda ürüne zarar vermekten kaçınılmaktadır.

 • İki çalışma modu bulunmaktadır: yazıcı kafası (TTL) veya otonom (etkinleştirme zamanı ayarlanabilir) ile senkronize olur.

 • Hava soğutma sistemi kullanıyoruz.

 • Enerji tüketimini optimize ediyoruz.

 

Birincil ürün kodlama için UV LED kürleme sistemleri ile donatılan UBS yazıcısı, TJX UV LED'dir. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için sizi bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

Bu size ilgi çekici geldi mi? BÜLTENİMİZE ABONE OL! 

 

 
 

 • PAYLAŞ:

İLGİLİ

EKOETİKETLER NEDİR VE ÜRÜNLERİME NASIL DAHİL EDERİM?

UBS, sana ekolojik etiketleme nedir, mevcut ecoetiket türleri nelerdir ve bunları ürününe, ambalajına veya paketlemene nasıl uygularsın, bunları açıklıyor.

Ahşap palet markalama neden önemlidir?

UBS size bunu en kolay, en hızlı ve en ekonomik şekilde nasıl yapacağınızı açıklıyor.

Newsletter

UNITED BARCODE SYSTEMS, S.L. as the data controller will process your data for the purpose of replying to your query or request. You may access, rectify and erase your data, and also exercise other rights by consulting the additional detailed information on data protection in our Gizlilik politikası.