UVLED Kürleme sistemi ile kodlamanin avantajlari

UVLED kürleme sistemi, inkjet yazıcı sistemlerinde büyük bir gelişme olmuştur. Geleneksel sistemler ile karşılaştırıldığında düşük viskoziteli mürekkebin sağladığı avantajlar, diğerlerinin yanı sıra, ultraviyole ışık altında anında kürlenme, her türlü yüzey üzerine kodlama imkanı, düşük tüketim (hem enerji hem çevresel tüketim konusunda da maliyet tasarrufu sağlar) ve uçucu organik bileşenler (VOC) içermez.

 

Aplicacion_LAMP_UVLED

 

UBS olarak UVLED teknolojisine dayalı birincil ve ikincil ambalaj kodlama ve markalama çözümlerini geliştirme konusunda uzmanızUVLED Kürleme Sistemimiz tarımsal gıda, ilaç, kozmetik, inşaat, içecek ve gıda veya otomotiv gibi endüstriyel sektörler için en iyi kaliteyi en yüksek verimlilikle sunan, her türlü yüzey üzerinde anında kürleme yapabilmek için özel olarak tasarlanmıştır.  

Kodlamada UV Kürleme sistemi nasıl çalışıyor?

UV mürekkep, ultraviyole ışık bileşen molekülleri birleşene kadar sıvı kalan bir monomerdir. Kürlenerek mürekkep katılaşır ve bir polimer oluşturur.  Mürekkep herhangi bir kaplama veya termal kurutmaya ihtiyaç duymadan anında kürlenir ve sabitlenir.

 

Kürleme yapıldıktan sonra UV mürekkep çözünmez, hacimli veya dokulu baskılarla sonuçlanan ek katların uygulanmasına izin verir.  

 
cartuchos_base_UV_web_1

UV Mürekkeplerde HP 2.5 kartuş 

tintas_base_UV_web

UV bazli mürekkep şişeleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buraya kadar herhangi bir sorunuz var mı?

Bir uzmanla görüşün

 

 

 

 

Metal Halide Lambadan UVLED Teknolojiye

İlk ultraviyole kürleme sistemleri olarak metal halide lambalar kullanılırdı. Bu işlem hem yüksek maliyetli hemde yüksek enerji tüketimi ve lambaların çok yönlü olmaması sebebiyle eskide kaldı.

 

 

Yeni yüzyılla birlikte, ışık yayan diyotlar (LED’ler) çok daha yüksek verimlilik gösterdi çünkü kullanım ömürleri çok daha uzun, daha az enerji tüketiyor, daha az ısınıyolardı (ve bu nedenle düşük termal dirençle materyaller üzerine kodlama yapabilmekteler). Üretimi durdurmadan ısınmaya ve anında kapanmaya olanak sağlar ve hava kirliliğine sebep olmazlar.

tjx_uv_led 

UVLED Kürleme Sistemi Kullanmanın Avantajları

  • Bütün yüzeyler üzerine anında sabitlenen kodlama: UVLED bazlı mürekkep, cam, plastik materyal, boyalı materyal, kağıt, karton kutu, ahşap, metal vb. gözenekli ve gözeneksiz yüzeyler üzerinde en yüksek kalitede sonuç verir.

  • Üretkenlik: anında kürleme özelliği ile bekleme süresini ortadan kaldıran ve markalamadan sonra ek sabitleme işlemlerinin olmaması kodlama sürecinin optimasyonunu sağlar, bu da UVLED ekipmanlarının üretkenliğini sağlar.

  • Tasarruf: UVLED ’ler bakım gerektirmeyen uzun ömürlü cihazlardır. Ek olarak enerji tüketimi bir hayli düşüktür.

  • Çok yönlülük ve özelleştirme: UVLED kürleme sistemli yazıcı ekipmanları her türlü üretim hattına kolayca adapte olabilirler. Müşterinin belirli ihtiyaçlarına etkili ve doğru yanıt vermek temel bir gereklilik haline geldi.

  • Sürdürülebilirlik: UV LED Kürleme sistemi ozon veya uçucu organik bileşenler (VOC) oluşturmaz, odor üretmez. Bu sayede çevreye karşı duyarlı ve fabrika çalışanlarının sağlığı için zararlı değildir.

UBS UVLED Lamba – UVLED Kürleme Sistemi

UBS, UVLED Kürleme Sistemlerini geliştirmek için sürekli çalışmakta, bunları pazar taleplerine ve müşterilerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlamaktadır.

 

 • Cihazlarımız özel entegre edilmiş güvenlik sistemi UVLED On Board Security System (OBSS) ile fabrika çalışanlarını parlak ışıktan koruyan özel bir sistem ile çalışmaktadır.

 • Farklı değişkenliklerdeki hızlarda kürlemeye adapte olabilecek Darbe Genişliği Modülasyonu teknolojisini geliştirdik.

 • UVLED Lamba iki farklı modda çalışabilir: yazıcı kafası ile senkronize (TTL) veya bağımsız.

 • Soğutma sistemi kullanıyoruz.

 • Enerji tüketimini optimize ediyoruz.

 

UVLED kürleme sistemi ile donatılmış UBS yazıcıları, birincil ambalaj için TJX UVLED Serisi ve ikincil ambalaj için ise APLINK MRX UVLED ve APLINK LCX UVLED Serisidir.

 
TJXUVLED_Codificación
TJX UVLED 
APLINKMRXUVLED_Marcaje_cartón

APLINK MRX UVLED

APLINKLCXUVLED_Marcaje_cajas
               APLINK LCX UVLED

 

Üretim hattınızda UVLED teknolojisiyle ilgili yapabileceğiniz iyileştirmeler için bizimle iletişime geçin.

 

 

 

 

 

Bu makale dikkatinizi çekti mi? BÜLTENİMİZE ABONE OL!

 

 
 

 • PAYLAŞ:

İLGİLİ

EKOETİKETLER NEDİR VE ÜRÜNLERİME NASIL DAHİL EDERİM?

UBS, sana ekolojik etiketleme nedir, mevcut ecoetiket türleri nelerdir ve bunları ürününe, ambalajına veya paketlemene nasıl uygularsın, bunları açıklıyor.

Ahşap palet markalama neden önemlidir?

UBS size bunu en kolay, en hızlı ve en ekonomik şekilde nasıl yapacağınızı açıklıyor.

Newsletter

UNITED BARCODE SYSTEMS, S.L. as the data controller will process your data for the purpose of replying to your query or request. You may access, rectify and erase your data, and also exercise other rights by consulting the additional detailed information on data protection in our Gizlilik politikası.