Kimyevi ürün kodlama için UBS çözümleri

Farmasötik kimya ürünlerinin etiketleme, kodlama ve markalaması hassas bir faaliyet haline geldi. Farmasötik kimya sektörü özellikle eldiven, maske ve dezenfektan gibi koruyucu ve hijyen unsuru öğelerin hem bireyler hem de hastaneler için sağlanması sebebiyle faaliyetlerini arttıran az sayıdaki sektörlerden biridir.  

 

Örnek olarak, İspanyol Farmasötik Kimya Ürünleri Distirübütörleri Federasyon’undan (Fedifar) alınan bilgiye istinaden, maske talebindeki artış %10,000 artış gösterdiBu, şirketlerin üretimlerini buna göre uyarlamaları ve spesifik ürünlerin markalanması için uygun çözümler aramaları gerektiği anlamına gelir. UBS kodlama sistemleri farklı senaryolara adapte olmak üzere tasarlanmıştırüretim sürecini aksatmadan, tedarik zincirinin modernize edilmesine katkı sağlamaktadır.

 

ubs-surgical-mask-marking

 

Bir maskenin kodlanması kadar basit görünen bir işlemin, ürünün ve ambalajının kodlanması, kolinin markalanması ve paletin etiketlenmesini de içerdiği dikkate alınmalıdır.

 

UBS’in İlaç Endüstrisine özel çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kimyevi ürün ambalajlarının markalaması nasıl olmalıdır?

İlaç sektöründe, halk sağlığını güvence altına almak ve sahtecilikten kaçınmak için her ülkenin uluslararası düzenlemelerine uygun olarak sağlık ürünlerinin ve ilaçlarının üreticiden son tüketiciye kadar tanımlanması esastır. Özellikle bazı spesifik ürünlere yüksek talep olduğu zamanlarda, tedarikçinin kalite kontrolerini ‘gevşetme’ ihtimallerine karşı oldukça önemlidir. 

 

Flakon ve ampüllerin kodlanması

 Tedarik zincirinde yer alan bütün öğeler, benzersiz bir kodla markalanması gereken her bir öğenin izlenebilirliğini sağlamak için bilgi alışverişinde bulunur. 
Termal Inkjet TJX UVLED Serisi yazıcılarımız, flakon ve ampullerde yaygın olarak kullanılan camsı tip yüzeyler üzerinde doğru ve kalıcı bir kodlama için doğru çözümdür.

direct-printing-vials-ampoules-pharmacy

 

2D Datamatrix kod yazdırma

2d-code-printing-datamatrix-box


UBS TJX Serisi satış ambalajına yüksek kalitede 2D Datamatrix kod yazdırmak için en iyi tercihtir. Bu kodlar üretici, seri numarası, lot numarası ve son kullanma tarihi hakkında bilgi içerir ve her bir farmasötik ürün kendine özgü bir kod ile markalanmalıdır.

 

Stick paket zarfların üzerine markalama


Stick paketlerpolietilen, polietilen tereftalat (PET) veya alüminyum ile lamine edilmiş esnek tek dozluk kaplar üzerine UV LED mürekkep ile markalama en doğru ve en uygun çözümdür. Bu paketler, neme, oksijene ve ışığa karşı koruma gerektiren sıvı, toz veya granül ürünler için ideal kaplardır. UBS TJX UV LED, UV bazlı düşük migrasyonlu mürekkep ve anlık mesaj kürleme özelliği ile yüksek çözünürlükte, bekleme süresi veya bakım ihtiyacı olmadan kodlama yapar. Bu nedenle maske kodlamak için de en uygun cihazlardır. 


stick-pack-packaging-dater-machine

  

İkincil Grup Ambalaj Kodlama

 industrial-labeling-bundles-groupings

 

Yığın ve paketler, ilaç endüstrisinde yaygın kullanılan bir ikincil ambalaj türüdür. Bu nedenle, benzersiz bir kod içermeleri gerekmektedir. UBS APL35 Serisi Yaz & Yapıştır Sistemler kodlama ihtiyaçlarına dakikada 180 pakete varan bir kadans ile yanıt vermektedir.

 

 

 

 

Farmasötik ürünlerinizi kodlamanız mı gerekiyor?

Uzmanlarımızla görüşün

 

 

 

 

Karton koliler nasıl kodlanıyor?

 


Üretim olan tüm sektörlerde dünyada en çok kullanılan ambalaj türü karton kolilerdir. Gözenekli karton koliler üzerine APLINK Serisi kodlama sistemleri geleneksel fleksografik baskıya göre büyük bir ilerlemeyi temsil eder. Etiketleme çözümleri için, UBS APL Serisi en doğru tercihtir.

 

logo-barcode-printing-porous-box
 barcode-coding-machine-non-porous-box
 


Kolinin yüzeyi gözenekli değilseo zaman APLINK UVLED Serisi yazıcılar geleneksel sistemlerin performansını aşar: düşük migrasyonlu UV bazlı mürekkebin anında kürlenmesiyle doğrudan yüzey üzerine kürlenir ve tutunur. Hat formatında yapılan değişikliklerde esneklik sağlar, etiketlemenin operasyonel karmaşıklığını en aza indirger ve bu nedenle maliyetleri düşürür.

En iyi palet tanımlama çözümü hangisidir?

Üretim hattındaki son aşama ise dağıtım için kolilerin paletlenmesidir. Paletlerin doğru etiketlenmesi, ürünlerin izlenebilirliğini garanti eder, bu nedenle süreçleri optimize eden etkili bir tanımlama sistemine sahip olmak çok önemlidir.

 

Otomatik palet etiketleme için UBS çözümleri

 


APL8000 Serisi UBS tarafından geliştirilmiş bir çözümdür. Palet etiketleme için GS1-128 tanımlama standartları ve uluslararası GS1 önerilerine uygun olarak etiketleri gerçek zamanlı olarak yazdırır ve yapıştırır. Ek olarak, pazardaki tüm OEM yazıcılar ile uyumludur.

pallet-label-printing-application-equipment


Palet etiketleme sistemlerimiz 3 tarafa kadar etiketleme yapabilir ve yüksek hız gereksinimlerini karşılamaktadır. PLC arayüzü aracılığıyla kontrol edebilme, opto-izole alarm ve senkronizasyon sinyallerinin kullanımı sayesinde, farklı üretim ve paletleme hatlarına kolayca entegre edilebilir.

 

UBS olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler araştırıyor ve geliştiriyoruz. Projeniz üzerine çalışmak için sizi bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

Bu ilginizi çekti mi? BÜLTENİMİZE ABONE OL!

 

 
 

  • PAYLAŞ:

İLGİLİ

EKOETİKETLER NEDİR VE ÜRÜNLERİME NASIL DAHİL EDERİM?

UBS, sana ekolojik etiketleme nedir, mevcut ecoetiket türleri nelerdir ve bunları ürününe, ambalajına veya paketlemene nasıl uygularsın, bunları açıklıyor.

Ahşap palet markalama neden önemlidir?

UBS size bunu en kolay, en hızlı ve en ekonomik şekilde nasıl yapacağınızı açıklıyor.

Newsletter

UNITED BARCODE SYSTEMS, S.L. as the data controller will process your data for the purpose of replying to your query or request. You may access, rectify and erase your data, and also exercise other rights by consulting the additional detailed information on data protection in our Gizlilik politikası.