Lojİstİk sektöründe palet etİketlemenİn önemİ

Etiketleme, kodlama ve markalama sistemlerinde uzman olan UBS özelleştirilmiş ve kaliteli etiketleme çözümleri sunmaktadır.


Bütün sektörlerde ve özellikle lojistik ve dağıtım sektöründe, etiketleme çok büyük önem taşımaktadır. Ürün, tedarik zincirine girmeden önceki son izlenebilirlik adımı palet etiketlemedir, bu sebeple paletin tanımlanmasında güvenilir bir kodlama süreci gereklidir. Ancak bu şekilde ürün depoları ve dağıtım merkezlerindeki envanterlerin tam kontrolüne ek olarak doğru bir dağıtım, lojistik ve yönetim merkezlerine varışını garanti altına almak mümkündür.

 

Palet etiketleme üretim zincirindeki en zorlu tempolara uyacak çözümler gerektirir. United Barcode Systems (UBS), 25 yıllık deneyim ve kodlama ve etiketleme teknolojisiyle üretilen Yaz & Yapıştır Etiketleme cihazlarıyla her ihtiyaca göre en etkili çözümleri sunmaktadır: APL 38s, APL 8000 Serisi ve APL 8000 ELV Serisi.

 

İspanyol Ticari Kodlama Derneği (AECOC) izlenebilirlikle gelen teknolojik zorlukların ana hedefi gözden kaçırmadan yüzleşilmesi gerektiğini önermektedir. Bunlarında haricinde, ürünlerin izlenebilirliği sayende ürün tüketiciye garantili bir şekilde ulaşır. Son yıllarda küreselleşme ile birlikte izlenebilirlik yeni ortaya çıkan bir ihtiyaç olmuştur. Ve dahası son aylarda, Covid-19 sebebiyle özellikle ilaç veya gıda gibi lojistik ve dağıtım faaliyetlerinin arttığı sektörlerde çok önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

 

AECOC’un da tavsiye ettiği gibi ürünlerin izlenebilirliğini garanti altına almak için UBS, her durumda hız gereksinimlerine yanıt vermenin yanı sıra en yüksek kalite ile ihtiyaçları karşılayan Yaz & Yapıştır Palet Etiketleme teknolojisine dayalı sistemler sunmaktadır. Dikkat çeken özellikleri arasında üretim hattına göre fiziki konfigürasyonların yapılabilmesi ve müşterinin ERP’si ile doğrudan entegre olabilmesi vardır. Entegrasyon ve konfigürasyon daha rekabetçi bir pazarda fark yaratan en önemli iki özelliktir.

 

Teknoloji

 

UBS, tek, iki veya üç taraflı, Euro Paletler, uluslararası paletler, yarım paletler, sıkıştırılmış veya değişken yüksekliklerdeki paletler için etiketleme çözümleri sunmaktadır. PLC tarafından kontrol edilir, pazardaki bütün OEM Yazıcı motorları ile uyumludur ve GS1-128 barkodlu palet etiketlerinin yazdırılması ve yapıştırılması için GS1 standartlarına ve uygulama tanımlayıcısına (IA) uygundur.

 

UBS Yaz & Yapıştır Sistemleri, UBS LabMan 4.0 yazılımına kolayca entegre edilir ve ERP, MES, WMS veya DBMS sistemleriyle uyumludur. Farklı hatlardan gelen paletleri tanımlama olanağı sağlayan bu yazılımı kullanarak, UBS sistemleri yazdırma sırasını yönetebilir, verileri müşterinin ERP’si ile entegre eder ve merkezileştirerek her bir lojistik birimin doğru depolanması, taşınması ve izlenebilirliği için gerekli tüm bilgileri içeren etiketleri oluşturur.

 

UBS kodlama ve etiketleme sistemleri, müşterinin ihtiyaçlarına göre, farklı türlerde uygulama yapabilmektedir. Uygulayıcı kollar veya tamp pedler (akıllı aplikatör), bir roller, sünger veya köşe aplikatörü eklenebilir, etiketlerin yerleştirilmesi, doğrudan uygulama veya sıkıştırma, üfleme veya her iki teknolojinin bir kombinasyonu (tampon üfleme) ile gerçekleştirilir.  Uygulayıcı kollar veya tamp pedler (akıllı aplikatör) roller, sünger veya kenar etiketlemesi için aplikatörlerle donatılabilir. Etiketler, doğrudan uygulama veya tamp ile, üflemeli yapıştırma sistemleri ile veya bu teknolojilerinin ikisinin birlikte kullanıldığı (tamp blow) sistemlerle uygulanabilir.

 

 

 

 

Etiketleme, kodlama ve markalama sistemlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz? 

Kataloga bakın

 

 

 

 


Özelleştirilmiş Çözümler

 

Her sektör ve her firmanın kendine has ihtiyaçları ve özellikleri vardır. Bu sebeple UBS üç farklı sisteme sahiptir; aynı kodlama ve etiketleme sistemine bağlı 3 ayrı ekipman ile duruma ve ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır.

 

 

 

APL 38s, UBS’nin yönetilebilir palet etiketleme ekipmanıdır. Kompakt ve küçük boyutludur, bu nedenle orta ve yüksek hacimli endüstriyel ortamlarda hat sonlarına kolayca entegre edilebilir. Çift etiket uygulamasıyla saatte 180 palete kadar bir veya iki etiket yerleştirebilir.

 

 

automatic-palet-labeling-system
 industrial-pallet-labeling-machine

 

APL 8000 Series paletin üç tarafına kadar etiketleri otomatik olarak ve doğru bir şekilde yazdırır ve yapıştırır. Yükseklik ayarlanabilen teleskopik desteği, etiket algılama ve etiket uygulandı sensörüne sahip Smart Tamp Pad (Akıllı Aplikatör) ile düzgün olmayan yüzeylerde dahi uygulama yapabilmektedir.

 

 

 

 

APL 8000 ELV Series, akıllı etiket uygulaması için elektronik olarak kontrol edilen redüktörlü motoru ve Smart Tamp Pad (Akıllı Aplikatör) ile pazarda eşi benzeri olmayan bir makinedir. İstiflenmiş paletlerin ve değişken yüksekliklerdeki paletlerin otomatik olarak etiketlenmesi için UBS tarafından sunulan bir çözümdür. Bu çözüm, gerçek zamanlı ve değişken verileri yüksek hızda (her palet için iki taraflı uygulama yaparak 138 adet istiflenmiş palete kadar) 800 mm’den 2,400 mm’ye kadar yükseklikte asansörlü sistem ile çalışmasına olanak sağlar.

remounted-pallets-labeling-equipment

 

Makale şurada yayınladı:

· NexoLog
· Infopack 

· Fempa

 

 

 

 

 

Bu makale dikkatinizi çekti mi? BÜLTENİMİZE ABONE OL!

 

 
 

  • PAYLAŞ:

İLGİLİ

EKOETİKETLER NEDİR VE ÜRÜNLERİME NASIL DAHİL EDERİM?

UBS, sana ekolojik etiketleme nedir, mevcut ecoetiket türleri nelerdir ve bunları ürününe, ambalajına veya paketlemene nasıl uygularsın, bunları açıklıyor.

Ahşap palet markalama neden önemlidir?

UBS size bunu en kolay, en hızlı ve en ekonomik şekilde nasıl yapacağınızı açıklıyor.

Newsletter

UNITED BARCODE SYSTEMS, S.L. as the data controller will process your data for the purpose of replying to your query or request. You may access, rectify and erase your data, and also exercise other rights by consulting the additional detailed information on data protection in our Gizlilik politikası.